Chleb gryczany prawie jedno składnikowy - bez glutenu bez mleka bez cukru

Oliwkowe Życie
Kategoria:

 

Od ponad 3 lat na diecie szukam smacznego chleba bezglutenowego.

Większość w smaku przypomina mi piach, albo wióry niestety.

Przez ten fakt bardzo ograniczyliśmy jedzenie chleba w naszym domu. Po 3 latach poszukiwań, po dziesiątkach jak nie setkach rzuconych ptaszkom pseudo chlebków znalazłam chleb dla mnie idealny. Chrupki na zewnątrz, mięciutki w środku. Bez specjalnego wydziwiania, bez długiej listy składników, wymagający tylko cierpliwości. 

 

Sami spróbujcie. ;)

Spring rolls - szybkie danie także dla wymagających smakoszów

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Hej!

Wiecie czasem jak to jest, kiedy Mąż przypomni sobie godzinę wcześniej, że będą goście i zapomniał powiedzieć? Ja mam takie sytuacje dosyć często :) Goście jadą, trzeba coś zrobić na szybko, smaczne, najlepiej zdrowe i bez specjalnej magii w kuchni...hmmm zrobię spring rollsy :)

Już w porządku mój żołądku - czyli jak zakwasić żołądek

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Żołądek funkcjonuje prawidłowo tylko wtedy, gdy soki żołądkowe są bardzo kwaśne (pH 1-3). Śluzówka produkuje pepsynę (enzym trawiący białko) oraz silny kwas solny, który jest niezbędny do prawidłowego trawienia, dlatego nie wolno podwyższać jego pH. Wysokie pH 7 występuje tylko w miejscu styku soków żołądkowych ze śluzówką, gdzie kwasowość jest stale neutralizowana.

Dżem truskawkowo- waniliowy bez cukru

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Zaczął się dla Nas czas przetworów. Robimy zapasy na zimę:) Teraz są truskawki, zaraz pojawią się czereśnie, maliny, borówki, morele, śliwki, wiśnie i można by tak wymieniać i wymieniać. Jest troszkę trudny dla mnie czas. Bo jednocześnie muszę pogodzić czas na robienie przetworów z pracą i z czasem spędzonym z Dziewczynkami. 

Słodyczowy mobbing - czyli nie karm mojego dziecka świństwem

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Wielokrotnie byłam świadkiem, a moja córka niestety uczestnikiem sytuacji, w których częstowano, obdarowywano Ją słodyczami i podważano mój autorytet związany z dietą jaką prowadzę ja i moja rodzina. Myślę, że większość rodziców propagujących zdrowe żywienie wśród swoich dzieci (lub rodziców małych alergików, dzieci na specyficznych dietach) musi regularnie przechodzić batalię z własną rodziną, z paniami w przedszkolu, z rodzicami na placach zabaw itp. Walka z nimi jest trudna, ale według mnie konieczna, bo to jedyna szansa na wyedukowanie opornego na wiedzę społeczeństwa. Dlatego uważam, że warto twardo zaznaczać swoje stanowisko w tej sprawie, nawet narażając się na docinki i krzywe spojrzenia ludzi. Wszak to my jesteśmy rodzicami i jedynie my mamy prawo decydować o naszych dzieciach!

Obłędne muffinki z truskawkami - bez glutenu, bez mleka, bez cukru

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Pyszne, bezglutenowe muffiny z truskawkami. Są na mące kukurydzianej, z dodatkiem truskawek Idealne na piknik albo drugie śniadanie. Bałam się na początku, że będą ciężkie i mulaste, ale o dziwo ładnie wyrosły i są w miarę puszyste jak na bezglutenowe muffinki. Z przepisu wyszło mi 15 muffinek, które zniknęły w oka mgnieniu:)

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.