Słodyczowy mobbing - czyli nie karm mojego dziecka świństwem

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Wielokrotnie byłam świadkiem, a moja córka niestety uczestnikiem sytuacji, w których częstowano, obdarowywano Ją słodyczami i podważano mój autorytet związany z dietą jaką prowadzę ja i moja rodzina. Myślę, że większość rodziców propagujących zdrowe żywienie wśród swoich dzieci (lub rodziców małych alergików, dzieci na specyficznych dietach) musi regularnie przechodzić batalię z własną rodziną, z paniami w przedszkolu, z rodzicami na placach zabaw itp. Walka z nimi jest trudna, ale według mnie konieczna, bo to jedyna szansa na wyedukowanie opornego na wiedzę społeczeństwa. Dlatego uważam, że warto twardo zaznaczać swoje stanowisko w tej sprawie, nawet narażając się na docinki i krzywe spojrzenia ludzi. Wszak to my jesteśmy rodzicami i jedynie my mamy prawo decydować o naszych dzieciach!

Kartele farmacji i establiszment medyczny dalej manipuluje ludźmi - skandaliczna cenzura filmu o szczepieniach

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Zapewne wiele osób słyszało o ostatnim skandalu okołoszczepiennym w USA.  Dr Andrew Wakefield (bohaterski brytyjski lekarz naukowiec, który jako pierwszy zwrócił uwagę  w literaturze naukowej na związek autyzmu ze szczepieniami, za co został profesjonalnie ukrzyżowany przez establiszment medyczny i kartele farmacji) zrobił film dokumentalny wspólnie z filmowcami, niezależnymi naukowcami  i lekarzami nt. szczepień. 

 

WALKA O PRZYSZŁOŚĆ-SKĄD BRAĆ SIŁĘ?

Oliwkowe Życie
Kategoria:

W związku z wieloma pytaniami jak sobie radzimy z tym wszystkim, skąd brać siłę, gdzie czas dla siebie, postanowiłam napisać kilka słów.

Jak wiecie jestem Matką dwóch wspaniałych Dziewczynek. Czy Matką cierpiącą? Raczej NIE. Problemy z dzieckiem są czymś trudnym, ale do przejścia. 

CZERWONA LAMPKA DLA AUTYZMU

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Przeczytałam dziś wspaniałą wypowiedź jednej z walecznych Mam, która nie daje się systemowi i szuka przyczyny, lekarstwa na zaburzenia Jej dziecka. Bardzo mnie poruszyła ta wiadomość. Rozumiem ją w 100% ponieważ przez to samo przechodziliśmy. Niewiedza, brak zrozumienia, utrudniony dostęp do badań…to tylko kilka z problemów z jakimi borykają się rodzice dzieci z zaburzeniami ASD.

OKIEM MATKI..instynkt? przeczucie? skąd wiedziałam?

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Postanowiłam napisać o Naszej drodze do prawdy. Wiele Mam do mnie pisze z pytaniami: gdzie się zgłosić?  Kto mi pomoże?  Diagnostyka dzieci z zaburzeniami ze spektrum u lekarzy pediatrów jest bardzo słaba. Niewielu jest takich co rozumieją temat. Sama przeszłam piekło zanim trafiłam na odpowiednich ludzi, którzy pokierowali mną jak należy. 

PRZYJRZYJMY SIĘ BLIŻEJ

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Witajcie!

Weekend minął spokojnie. Rodzice mieli więcej czasu dla nas więc bawili się z nami ile tylko mieli sił. Emma już wyzdrowiała i była o wiele weselsza. Największą jednak radość sprawiły nam odwiedziny dziadków. Byli w sobotę, bawili się z nami cały dzień. Uwielbiam weekendy. Tata zawsze wtedy ma czas, żeby ze mną się powygłupiać. Turlamy się, bujam się u Taty na rękach, ganiamy się w tunelu. Byłam też na sankach.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.