Test ATEC

Oliwkowe Życie
Kategoria:
Test ATEC to proste, ale skuteczne narzędzie do mierzenia skuteczności różnych metod leczenia autyzmu. Opracowany został przez dr Bernard Rimland i dr Stephen Edelson z Autism Research Institute. Pozwala rodzicom, terapeutom i lekarzom na jednej karcie pytań ocenić stopień autyzmu u dziecka. W przeciwieństwie do innych narzędzi badawczych, które jedynie zdiagnozować autyzm (tzn. stwierdzić, czy dziecko jest autystyczne, czy nie), test ten jest wystarczająco czuły do pomiaru zmian zaburzeń dziecka. Może sprawdzić, czy stan dziecka autystycznego jest poprawa lub pogarsza, czy też ewentualnego wyzdrowienia.

Mam dwie lewe ręce – czyli o terapii ręki

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Któż z nas nie smyra precyzyjnie palcem po smartfonie czy tablecie? Rysujemy, piszemy, gestykulujemy, dziergamy, szyjemy, nakładamy, sznurujemy buty itd. Do tych wszystkich czynności potrzebne nam są precyzyjne ruchy dłoni.

TAJEMNICZA WITAMINA A

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Hej!

Mija czwartek. Kolejny zimowy dzień. Dalej Rodzice leczą mnie Nystatyną. Mama postanowiła wprowadzić mi jeszcze jeden probiotyk Enterol i planuje zamówić Paraprotex oraz Lauricidin. Czeka nas długa wojna z grzybem. 

Jutro jedziemy do Płocka. Zobaczymy, czy odczulą mnie chociaż z alergii na gluten i pszenicę. Mama jak zwykle bardzo to przeżywa, a Tata się śmieje, że do kolejnego „magika” jedziemy. Chciałabym, żeby to było takie proste. Potrzymam kulki parę minut i PUF nie ma alergii. 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.