Już w porządku mój żołądku - czyli jak zakwasić żołądek

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Żołądek funkcjonuje prawidłowo tylko wtedy, gdy soki żołądkowe są bardzo kwaśne (pH 1-3). Śluzówka produkuje pepsynę (enzym trawiący białko) oraz silny kwas solny, który jest niezbędny do prawidłowego trawienia, dlatego nie wolno podwyższać jego pH. Wysokie pH 7 występuje tylko w miejscu styku soków żołądkowych ze śluzówką, gdzie kwasowość jest stale neutralizowana.

Co zrobić, żeby moje dziecko nie zachorowało na autyzm???

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Wiele z Was, Mam dzieci z zaburzeniami ASD i Kobiet planujących ciążę, bądź będących w tym błogosławionym stanie zastanawia się pewnie „co zrobić, żeby moje ukochane Dzieciątko nie miało autyzmu”.

Jeśli rozważacie zajście w ciążę, jedną z najlepszych rzeczy, które możecie zrobić, to dać sobie sześć miesięcy lub nawet lat, aby poprawić swoją dietę i dokonać lepszego wyboru stylu życia. Powinnyście spożywać ekologiczne zboża, warzywa, owoce, orzechy i chude źródła białka. Kładąc podwaliny i stawiając siebie w optymalnej formie przed zajściem w ciążę będziecie mogły zminimalizować możliwość  wystąpienia  powikłań ciąży i porodu.

Witamina A - czyżby tajna broń do walki z autyzmem?

Oliwkowe Życie
Kategoria:

 

Witamina A jest substancją przeciwutleniającą oraz zwiększającą skuteczność układu odpornościowego, zwłaszcza wobec odry. Obecnie zalecana dawka dobowa witaminy A jest prawdopodobnie stanowczo zbyt mała w przypadku naszej populacji, jakkolwiek w rzadkich przypadkach witamina A może być toksyczna, zwykle w przypadku długotrwałego podawania dużych dawek lub tzw. megadawek, to znaczy milionów jednostek.

Jak szybko pogonić infekcję - naturalnie oczywiście

Oliwkowe Życie
Kategoria:

W czasie zmian temperatury, bardzo łatwo przeziębić się, nabawić bólu gardła czy złapać grypę. Czasami  całym rokiem towarzyszą nam nawracające chrypki, kaszle, katary. Nie omija to też naszych dzieci.  Ale są i tacy, którzy okres ten przeżywają w doskonałym zdrowiu, choć wszyscy dookoła kichają i chorują na grypę.

Skąd ta cała epidemia autyzmu???

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Występują dwa podstawowe typy autyzmu: autyzm wrodzony (klasyczny autyzm, zwany kiedyś zespołem Kannera), oraz autyzm regresywny, występujący zazwyczaj między 12 a 24 miesiącem życia po okresie normalnego rozwoju i zachowania. Częstość występowania autyzmu wrodzonego pozostaje wciąż rzadka — jedno lub dwoje dzieci na tysiąc urodzeń.

To częstość występowania autyzmu regresywnego i powiązanych schorzeń spektrum autystycznego wzrosła niesłychanie i dotyczy w tej chwili nawet 1 na 50 dzieci, zgodnie z danymi z tuzinów badań klinicznych.

Lepiej sprawdź czy Ty też  masz pasażera na gapę

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Na temat pasożytów, informacji w Internecie jest wiele. Kiedy odkryłam, że Oliwka też może mieć robaki byłam w ciężkim szoku. Mało tego okazało się, że my wszyscy jesteśmy delikatnie mówiąc zasiedleni.  Nie mogłam zrozumieć jak to możliwe, że moje dziecko, wychowane w higienicznych warunkach ma lokatorów.  Nie wiedziałam z kim o tym porozmawiać.

Temat pasożytów był dla mnie nieco wstydliwy, bo przecież tak bardzo lubimy plotkować o zdrowiu, o raku, chorobach serca, itp. ale kto kiedy pochwali się, że ma ... pasożyty jelitowe?

Enzymy - ważny krok w leczeniu autyzmu

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Gdy byłam w ciąży, czytałam wszystkie najbardziej popularne książki o ciąży, dzieciach, rozwoju dzieci i nigdy nie widziałam rozdziału np: "Co zrobić, gdy dziecko dostało diagnozę autyzm". Wydaje się, że gdy dziecko otrzymuje diagnozę autyzmu, nagle cały świat oczekuje abyś miał specjalny dyplom z „wiedzy o zaburzeniach rozwojowych”, jeśli chcesz zrozumieć, co specjaliści mówią. Szczerze mówiąc, ja „uczę się” leczenia autyzmu od ponad 2 lat i wciąż mam trudności z wymówieniem niektórych terminów z języka stosowanego w prasie głównego nurtu i książek na ten temat. Domyślam się, że wielu z was nie zamierza iść do szkoły medycznej i po prostu chcą zrozumieć podstawową terminologię, dzięki czemu będzie można pomóc dziecku.

To prowadzi nas do tematu enzymów. Zanim urodziła się moja pierwsza córeczka, pamiętam że o enzymach (w porównaniu do teraz) wiedziałam nie wiele. Trochę ze studiów, trochę z biologii, a i z reklam, bo były one w moim proszku do prania i środkach czyszczących dla gospodarstw domowych. Dwa lata później dowiedziałam się, że zastosowanie enzymów w leczeniu autyzmu jest dużo bardziej skomplikowana niż wywabianie plam z trawy na moich ukochanych dżinsach.

Zatrzymaj stres oksydacyjny! - antyoksydanty i bioflawonoidy

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Wyniki badań naukowych z ostatnich lat umożliwiły wysunięcie hipotezy o istnieniu pewnych wspólnych czynników, odpowiedzialnych zarówno za procesy starzenia się, jak i za nowotwory, choroby układu krążenia, zmiany zwyrodnieniowe stawów, zaćmę, a być może również pewne rodzaje alergii i inne choroby przewlekłe.

W patogenezie tych chorób pewną rolę odgrywałyby te same mechanizmy, wskutek których pali się drewno, jełczeje tłuszcz, a żelazo pokrywa się rdzą . Jednym z głównych aktorów tych przemian jest tlen .

Ty też masz grzyba w środku?

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Jak to mogło się stać, że coś nas obrasta, porasta od środka?

Grzyb a dokładniej drożdżak Candida to bardzo sprytny twór, który towarzyszy nam praktycznie przez całe życie. Drożdżaki, a w rzeczywistości zarodniki grzybów posiadają wszystkie cechy drożdży. Myślę, że są nawet troszkę cwańsze, bo w odpowiednich warunkach mogą sobie wykiełkować. Wżerają się w nasze ciałko, zapuszczają korzonki i tworzą grzybnię.

Życie siedzi w jelicie - Teoria opioidowa, a autyzm

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Autyzm definiowany jest jako całościowe zaburzenie neurorozwojowe , charakteryzujące się występowaniem schorzeń, określanych mianem triady autystycznej, do których należą: nieprawidłowe interakcje społeczne, zaburzenia komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz występowanie nieprawidłowych wzorców zachowań i zainteresowań.

Mimo tak dużego rozpowszechnienia występowania ASD, naukowcom do tej pory nie udało się określić jednoznacznych czynników wywołujących schorzenie.

Do potencjalnych przyczyn zaburzeń ze spektrum autyzmu zalicza się m.in.: uwarunkowania genetyczne, a także różnego rodzaju obciążenia środowiskowe (toksyny, mutageny, zbyt częste przyjmowanie antybiotyków, przyjmowanie hormonów przez przyszłe matki, czynniki dietetyczne). Najnowsze badania wskazują na możliwość istnienia zależności pomiędzy zmianami w obrębie przewodu pokarmowego a występowaniem lub zaostrzeniem nieprawidłowości neurologicznych.

KROK PO KROKU - DIAGNOZA DZIECKA

Oliwkowe Życie
Kategoria:

 

Myślę, że każdy rodzic chce aby jego ukochane dziecko rozwijało się prawidłowo. Jeśli już zauważy, że coś jest „nie tak”, często pojawia się moment zwątpienia. Rodzice wtedy szukają informacji: w internecie, w książkach i we wszystkich możliwych źródłach.

Ach ta flora..- bakterie probiotyczne, dlaczego, po co i jakie

Oliwkowe Życie
Kategoria:

 

Terapie mikrobiologiczne w leczeniu autyzmu budzą ostatnio wiele nadziei i kontrowersji. Wiemy, że wiele chorób, w tym autyzm ma początek w zaburzeniach w przewodzie pokarmowym. Częstość występowania zaburzeń flory jelitowej u dzieci z autyzmem jest w zakresie od 9 do 70%(w zależności od kliniki w jakiej są wykonywane badania).

Dwa fronty

Oliwkowe Życie
Kategoria:

Cześć!

Dzień dziś pogodny, choć mroźny. Same dobre wiadomości. Rodzice się strasznie cieszą - dziś mówiłam pełnymi zdaniami. Nie wiem czy to zasługa nystatyny ale Mama mówi, że jestem jakaś "inna". Oczywiście dalej jestem lekko pobudzona i łatwo mnie można zdenerwować. Kiedy Mama pracowała przy komputerze, chciałam żeby poszła się ze mną pobawić. Mama był zajęta. Nie wiedziałam co zrobić, to ... krzyknęłam "Mama wiesyk!" i powiedziałam pierwszy raz sama z siebie : "Posie pastwa toto Iś...itd" (tłum. Proszę państwa oto miś...itd). Mama była zaskoczona. He udało mi się, poszła się ze mną bawić w czesanie lali:)

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.